Informacje 2020/2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

WÓJT GMINY ŁAZISKA                                               Łaziska, dnia 21 czerwiec 2021 r

Wszyscy Mieszkańcy Gminy Łaziska

Dotyczy: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSPLiM)

                Wójt Gminy Łaziska zachęca do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, który rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku i potrwa do 30 września 2021 roku.

Pragnę przypomnieć, że powyższy spis jest realizowany:

1. Obowiązkowo metodą samospisu internetowego, który w obecnej chwili jest najbezpieczniejszą, a zarazem najwygodniejszą formą wypełnienia swojego obowiązku.

Formularz spisowy do samospisu dostępny jest od 1 kwietnia na stronie: https://spis.gov.pl.

Samospisu internetowego można dokonać w budynku Urzędu Gminy w Łaziskach w godzinach pracy Urzędu, tj. od 7:30 do 15:30 na specjalnie przygotowanym w tym celu stanowisku komputerowym przeznaczonym do samodzielnego wypełnienia przez respondenta  formularza spisowego, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Stanowisko komputerowe do samospisu:

Urząd Gminy w Łaziskach – sala konferencyjna – pokój nr 1.

2. Uzupełniającą metodą jest wywiad telefoniczny, który jest w głównej mierze skierowany do osób starszych, schorowanych czy niepełnosprawnych.

Osoby wykluczone cyfrowo mogą skorzystać z opcji „spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279-99-99.

 3. Metodą wywiadu bezpośredniego, która obecnie na stan epidemii Covid – 19 nie jest jeszcze możliwy.

Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczęli pracę od 4 maja 2021 roku.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Więcej informacji o spisie można znaleźć na stronie dedykowanej Narodowemu Spisowi Powszechnemu Ludności i Mieszkań 2021:  spis.gov.pl.

         Z poważaniem

      /-/ Karol Grzęda – Wójt Gminy Łaziska

Szczepienia nastolatków

Lubelski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line dotyczącym szczepień nastolatków, które odbędzie się dniu 7 czerwca (poniedziałek ) 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas spotkania przedstawiciele I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie przekażą pełne informacje na temat programu szczepień dzieci i młodzieży (od 12 roku życia) oraz wyjaśnią wszelkie wątpliwości z tym związane.

Link do konferencji:

https://teams.microsoft.com/…/19%3ameeting…/0…

26 maja – Dzień Matki

Z okazji dzisiejszego Święta naszym kochanym Mamom składamy najlepsze życzenia, chcemy podziękować za codzienny trud włożony w nasze wychowanie. Kochamy Was najmocniej!

Informacja dotycząca nauczania hybrydowego

Od 17.05.2021r. do 28.05.2021r. w nasze szkole będzie realizowane nauczanie hybrydowe, tzn. część klas będzie realizować zajęcia lekcyjne w formie stacjonarnej, a część w formie zdalnej wg następującego planu zajęć.

Zajęcia stacjonarne w szkole

17.05.2118.05.2119.05.2120.05.2121.05.21
Klasa
4
Klasa
5 i 6
Klasa
4
Klasa
5 i 6
Klasa
4
24.05.2125.05.2126.05.2127.05.2128.05.21
Klasa
4
Klasa
5 i 6
Klasa
5 i 6
Klasa
5 i 6
Klasa
4

Konkurs – wielkanocna pisanka

Uwaga! Nie czekamy, rymujemy i nagrody zgarniamy!!!

,,Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!”

Pod takim hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza II edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym i zaprasza dzieci w wieku od 11 do 14 lat, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu. Konkurs odbywa się pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Bliższe informacje pod adresem-https://www.krus.gov.pl/…/juz-drugi-raz-dobrze-sie…/Lubię to!KomentarzUdostępnij

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „30lat KASAROLNICZEGO LNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOLECZNEGO Bezpiecznie lat KRUS na wsi mamy od 30 wypadkom zapobiegamy II Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci Rolników na Rymowankę 0 Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym przeznaczony dla dzieci w wieku 11-14lat lat 20 autorów najlepszych rymowanek zostanie uhonorowanych nagrodami rzeczowymi termin zgnadaylania wartoÅci ok. 600 zł kwietnia 2021 ymowanke. Vamsaama APatneref VISION ZEROOO Ûayling”


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny bohaterów walczących z sowietyzacją Polski.” Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez IPN tv.

Babciu, Dziadziu! ❤️❤️

Z okazji Waszego Święta życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta. 

🌹🌹🌹 🌹🌹🌹 🌹🌹🌹 🌹🌹🌹 🌹🌹🌹 🌹🌹🌹 🌹🌹🌹 🌹🌹🌹 🌹🌹🌹 🌹🌹🌹
Zdrowia, pomyślności , uśmiechu na co dzień i dużo radości.
Bardzo Was kochamy, z całych sił ściskamy i gorące buziaki przesyłamy.  😍😍😍

Film dla Babci i Dziadka.❤️ ❤️ ❤️

Konkurs na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową

Kochani Uczniowie! Szanowni Państwo!

W obecnej sytuacji nauka w domu stała się znów koniecznością. Na stronie internetowej szkoły w zakładce Nauczanie zdalne znajdują się zaktualizowane dokumenty dotyczące kształcenia na odległość. Szczegółowe informacje uzyskacie od swoich wychowawców. Mam nadzieję, że szybko wrócimy do zajęć w szkole. Jednak zanim to nastąpi, należycie wypełniajmy swoje obowiązki.

Życzę Wam dużo zdrowia i spokoju oraz jak najlepszych wyników w nauczaniu na odległość.

Z pozdrowieniami Dyrektor szkoły Anna Michalik

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Zgodnie z wytycznymi MEN uczniowie klas IV-VIII od dnia 26.10 do 08.11 przechodzą na nauczanie zdalne. Uczniowie klas 0-III pracują jak dotychczas. Bliższych informacji dotyczących kształcenia na odległość w najbliższym czasie udzielą wychowawcy klas.

Z poważaniem Dyrektor Szkoły Anna Michalik

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY ŁAZISKA

29/09/2020

Szanowni Mieszkańcy Gminy Łaziska
Chcielibyśmy zaprosić Państwa do uczestnictwa w projekcie
” Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztu i flagi w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców i liczby głosów poparcia online za pomocą serwisu gov.pl. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. W przypadku Gminy Łaziska liczba głosów potrzebnych do pozytywnego rozstrzygnięcia dofinansowania flagi i masztu wynosi minimum 100 głosów.
Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.
Niech projekt ” Pod biało-czerwoną” zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Zapraszamy do oddawania głosów.
Link https://bialoczerwona.www.gov.pl/

W dniu 27 sierpnia 2020 roku Szkoła Podstawowa w Braciejowicach otrzymała od Gminy Łaziska sprzęt komputerowy dla uczniów w ramach realizowanych przez gminę projektów: Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła+ .

Środki na realizację projektów pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach:I Osi priorytetowej POPC – „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele 
1 września o godzinie 8.30 zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego będzie przebiegało inaczej niż w poprzednich latach. Nie odbędzie się wspólna akademia. Poszczególne klasy spotkają się z wychowawcami według zamieszczonego poniżej harmonogramu, w przydzielonych salach.

 • Dzieciom z klas 0– 4 może towarzyszyć maksymalnie jeden rodzic lub opiekun, który na terenie szkoły zasłania usta i nos.
 • Przed wejściem do szkoły należy obowiązkowo zdezynfekować ręce.
 •  Uczniowie oraz nauczyciele  na terenie szkoły nie mają obowiązku noszenia maseczek. W przypadku decyzji rodzica uczeń może nałożyć maseczkę.
 • W trakcie spotkań zachowujemy dystans społeczny.
 • W trakcie dojazdu do szkoły autobusem zgodnie z wytycznymi GIS uczniowie mają obowiązek nałożyć maseczki.

Harmonogram spotkań:

 • Klasa O – sala nr 12 (pomieszczenia przedszkolaków) – Małgorzata Pakuła
 • Klasa 1 – sala nr 15 – Henryka Gazda
 • Klasa 2 – sala nr 13 – Anna Michalik
 • Klasa 3 – sala nr 38 – Beata Piłat
 • Klasa 4 – sala nr 49 – Hanna Kania
 • Klasa 5 – sala nr 46 – Magdalena Zagozdon
 • Klasa 6 – sala nr 42 – Teresa Surdacka

         Dowóz do szkoły z poszczególnych miejscowości:

1. Niedźwiada D. – sklep – 8.00

2. Niedźwiada D. – szkoła – 8.01

3. Niedźwiada M. -8.07

4. Nieciecz – 8.09

5. Koło – 8.15

6. Braciejowice Dąbrówka – 8.18

7. Głodno Dwór – 7.56

8. Głodno – Kolonia – 8.00

9. Głodno Przystanek – 8.04

10. Głodno Wylągi – 8.05

11. Las D. – P. Banaś – 8.16

Dołóżmy wszelkich starań, aby dzięki wspólnej dyscyplinie, przestrzeganiu zaleceń sanitarnych oraz procedur szkolnych, dzień rozpoczęcia roku szkolnego oraz następne dni nauki szkolnej przebiegały w bezpiecznej oraz spokojnej atmosferze.

Dyrektor szkoły – Anna Michalik

Aplikacja ProteGo Safe

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.

Więcej informacji na stronach:

https://www.gov.pl/web/protegosafe

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=10714

Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.

Minister Dariusz Piontkowski przedstawił opracowane wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, Ministrem Zdrowia wytyczne dla szkół i placówek, które będą obowiązywały od 1 września 2020 r. Mają one zastosowanie do organizacji pracy szkół i placówek, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Wytyczne zawierają ogólne i szczegółowe zalecenia związane m.in. z: organizacją zajęć w szkole, wydawaniem posiłków, higieną, czyszczeniem, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni, postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły.